Praca z Wirtualną Asystentką, czy się opłaca?
Praca z Wirtualną Asystentką, jak wygląda, czy jest opłacalna i czy każdy może sobie na to pozwolić?
Każdy przedsiębiorca wcześniej czy później potrzebuje w swojej firmie pomocy, najczęściej w postaci nowego pracownika. Ma w takiej sytuacji kilka możliwości. Może bowiem zatrudnić pracownika na umowę o pracę w jakimś określonym wymiarze godzinowym, na jakie potrzebuje. Płaci wówczas za niego wszystkie składki, ale także musi nauczyć i wdrożyć go do pracy na własny koszt.
Czy ma jakieś inne wyjście? Pewnie.
Może zdecydować się na pracę z Wirtualną Asystentką. Oczywiście są rzeczy, których taka Wirtualna Asystentka nie wykona. Są zawody i czynności, przy których potrzebny jest pracownik na miejscu, z określoną wiedzą specjalistyczną. Jednakże wiele rzeczy, szczególnie związanych z prowadzeniem działalności i mediami społecznościowymi, które wykona bez problemu.
Jak wygląda praca z Wirtualną Asystentką?
Wirtualna Asystentka oferuje swoje wirtualne wsparcie firmom lub innym freelancerom. Świadczy usługi podobne do asystenta biurowego, ale w formie całkowicie zdalnej. Niewątpliwie Wirtualna Asystentka może wykonywać szeroki zakres obowiązków. Zaczynając od najprostszych prac administracyjnych, przez social media, copywriting, aż po tworzenie stron internetowych. Jednakże często specjalizuje się w jednej lub kilku dziedzinach.
Wirtualna Asystentka przeważnie prowadzi własną działalność. W związku z tym przedsiębiorca zatrudniający taką osobę nie musi już odprowadzać za nią składek, tak jak ma to miejsce w przypadku pracownika na umowę o pracę.
Czy praca z Wirtualną Asystentką się opłaca?
Zdecydowanie największym atutem zatrudniając Wirtualną Asystentkę, jest to, że rozlicza się ona tylko za przepracowane godziny. Czyli, pracodawca nie płaci jej za całe 8 godzin pracy, jak pracownikowi etatowemu, tylko za czas, który naprawdę spędziła na wykonywaniu swoich zadań. Jak więc sprawdzi ile czasu, rzeczywiście pracowała? Każda Wirtualna Asystentka raportuje swój czas pracy. Zatem przedsiębiorca zapłaci tylko za efektywnie przepracowane godziny.
Dodatkowo jedyne czego potrzebuje Wirtualna Asystentka do pracy to dobre łącze internetowe i swój sprzęt. Więc przedsiębiorca nie musi opłacać kolejnego stanowiska pracy w swojej firmie.
Czas pracy Wirtualnej Asystentki często jest bardzo elastyczny i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dlatego może pracować o wybranej godzinie i może dostosować się do godzin otwarcia firmy.
Podsumowanie
Oczywiście, praca z wirtualną asystentką przynosi wiele korzyści. Asystentka może pomóc w zarządzaniu czasem, organizacji zadań, wyszukiwaniu informacji, a także w komunikacji z klientami i partnerami biznesowymi. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu i zwiększyć efektywność pracy. Jednakże, koszty pracy z wirtualną asystentką również należy wziąć pod uwagę, dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby przed podjęciem decyzji.
Z jakimi obawami spotykają się przedsiębiorcy zatrudniający Wirtualne Asystentki? – Przeczytasz TUTAJ